Ostrołęka wrzesień spotkanie rodzin adopcyjnych

3 września 2022 roku, w  „Zaciszu Ułańskim” w pobliskim Dzbeninie odbyło się spotkanie integracyjne rodzin adopcyjnych objętych procedurą w Oddziale w Ostrołęce. Wzięło w nim udział  84 rodziny.

Każdorazowo celem takiego typu imprezy plenerowej jest integracja rodzin adopcyjnych i przysposobionych dzieci, a także kandydatów, którzy oczekują jeszcze na propozycję dziecka. Rodziny mają okazję podzielić się swoimi doświadczeniami, a także obawami związanymi z rodzicielstwem adopcyjnym, które jak każde niesie ze sobą blaski i cienie. Spotkanie z rodzinami i dziećmi pozwala również pracownikom Ośrodka Adopcyjnego zaobserwować pozytywne zmiany  w rozwoju dzieci. Rodziny mają okazję spotkać się po dłuższej przerwie, podtrzymać lub nawiązać nowe relacje. Nie brakowało wzruszeń, opowieści pełnych dumy ze swoich pociech.

Spotkanie upłynęło w sielskiej, radosnej atmosferze. Sprzyjała temu słoneczna pogoda, a także piękne widoki łąk, pól i lasów oraz możliwość obcowania ze zwierzętami.  Przez całe spotkanie dostępny był grill z rusztem, na którym grillowano produkty przywiezione w koszyczku piknikowym. Dzieci bawiły się pod czujnym okiem rodziców na zabawkach miejscowych, a także grały w piłkę, wymyślone przez siebie gry i zabawy. Na rozłożonych kocach mogły odpocząć, pokolorować oraz pobawić się zabawkami. Jedna z rodzin użyła sformułowania, że ” jest to spotkanie dzieci urodzonych sercem”.  Pociechy szybko i chętnie się ze sobą integrowały, dla nich ważne było spotkanie innych dzieci, które mają podobną historię.

Liczny udział rodzin, a także pozytywne komentarze są dodatkową motywacją do zaplanowania kolejnego spotkanie o takim charakterze.

Na górę